All Posts

Niekończąca się opowieść… Perły

Niekończąca się opowieść… Perły

Trochę historii

Perły to jeden z nielicznych elementów stroju, który panuje w modzie nieprzerwanie od wieków. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się na czym polega ich fenomen? Dlaczego mimo upływu czasu, perły są obecne w biżuterii i na ubraniach od setek tysięcy lat?

Perła jest znana jako „Królowa klejnotów”, ma swój niepowtarzalny urok oraz historię sięgającą czasów starożytnych. Najstarszy naszyjnik z pereł pochodzi z Egiptu i ma ponad 4,5 tys. lat! Wzmianki o perłach można znaleźć w Biblii i działach Homera. Epoka baroku także zawdzięcza swą nazwę perłom, a konkretnie…

Continue Reading

Jak łączyć wzory?

Jak łączyć wzory?

Mamy aktualnie środek jesieni, jest zimno, wietrznie i deszczowo. Nosimy płaszcze, kurtki i wszystko to, czym możemy się dokładnie okryć, tak aby przebywanie na dworze było dla nas jak najmniej uciążliwe. O ile wybrane przez nas płacze i kurtki z reguły w uniwersalnych i praktycznych kolorach są naszą bazą, o tyle z tym, co nosimy pod spodem możemy naprawdę zaszaleć. Idziemy przecież do pracy, do szkoły, na różnego rodzaju spotkania i tam zrzucamy płaszczyki, a pod spodem… no właśnie co? Niestety, ale statystyczny Polak tak ma (co potwierdzam rokrocznie moimi obserwacjami), że kiedy za oknem jest jesień czy zima (pory raczej ponure, z krótkimi dniami) to jesień i zima jest również w jego szafie. O ile nie mam nic przeciwko ciemnym kolorom, a nawet klasycznej czarni, to noszeniu tego typu kolorów codziennie mówię zdecydowanie NIE!

Continue Reading

Od Van Gogh’a do deski skateboardowej Louis Vuitton

Od Van Gogh’a do deski skateboardowej Louis Vuitton

Van Gogh+ Jeff Koons + Louis Vuitton

Pamiętacie „Balloon Dog”, rzeźbę odwzorowującą poskręcany balonik w kształt pieska? Tak, to jest właśnie dzieło Jeffa Koonsa, jednego z bardziej wziętych amerykańskich artystów współczesnych.

Zastanawiacie się pewnie, jaki związek ma sztuka tego artysty z modą, czy jak sam tytuł wskazuje, z marką Louis Vuitton? Odpowiedź jest równie intrygująca jak sam artysta, który ją tworzy… Otóż, Jeff Koons zaprojektował specjalnie dla Louis Vuitton kolekcję torebek i akcesoriów. I nie chodzi tu bynajmniej o stworzenie zupełnie nowych modeli torebek jako formy, ale bardziej na „ozdobieniu” przez artystę istniejących już modeli. W kolekcji zaprojektowanej przez Koons’a znalazły się wybrane produkty marki w tym m.in. torebki Speedy, Keepal i Neverfull opatrzone grafiką artysty pochodzącą z jego wieloletniego cyklu artystycznego pod nazwą „Gazing Ball” – opierającego się na reprodukcjach malarstwa Leonarda da Vinci, Tycjana, Rubensa czy Vincenta Van Gogh’a.

Kolekcja, którą nazwano „Masters”,  

Continue Reading