Czyli słów kilka o tym jak się mierzyć i jak robić zdjęcia przed zakupami…

Zdecydowałaś się na skorzystanie z naszych usług- świetnie!!! Uporałaś się już wcześniej ze swoją szafą, zrobiłaś samodzielnie jej przegląd- brawo jesteśmy z Ciebie dumne! Teraz już wiesz, co znajduje się w Twojej szafie, czego w niej brakuje i co chciałabyś kupić. Wybierasz usługę: Zakupy ze stylistką. WOW! Idzie Ci bardzo dobrze… Kontaktujesz się z nami- YUPI! Prosimy Cię abyś przed zakupami przesłała nam Swoje wymiary oraz zdjęcie całej sylwetki w dopasowanym ubraniu- piiiiiiip…error. Czar prysł… wiatr w oczy i kłody pod nogi. Ale czy aby na pewno?

Wena twórcza do napisania tego krótkiego artykułu, jak zwykle przyszła z życia, a konkretnie od jednej z moich klientek… Od Niej się zaczęło, ale później wcale nie było lepiej, bo pomiarowy problem naszych klientek zawsze wraca niczym bumerang rujnując nam, wcześniej przygotowany plan zakupowy. Tak dziewczyny! przed każdym spotkaniem z Wami staramy się jak najlepiej przygotować, szukamy ubrań odpowiednich dla waszego typu sylwetki i urody, tak aby czas spędzony w sklepie ograniczyć do minimum przy jego maksymalnym wykorzystaniu.

Ten obrazek przedstawia grafikę dotyczącą tego jak się mierzyć

Zacznijmy od ustalenia Twoich wymiarów.

Znajomość swoich wymiarów jest istotna nie tylko z punktu widzenia naszych usług. Świadomość własnej sylwetki ( tj. świadomość jaką mam figurę) jest bardzo pomocna np. podczas zakupów w internecie. Często słyszę, że rezygnujecie z zakupów w sklepie internetowym, tylko i wyłącznie z obawy, że dana rzecz będzie za duża/za mała. A przecież każdy sklep bardzo precyzyjnie podaje wymiary dla określonych rozmiarów, wystarczy je tylko u siebie w prawidłowy sposób zmierzyć! A zatem poznajmy je 🙂

Będziesz potrzebować:

 • Metr,
 • Dopasowaną odzież,
 • Długopis  i papier.

BIUST: 

Owiń metr dookoła siebie i upewnij się, że owija cię w najpełniejszej części twojego biustu, jest nią zwykle linia brodawki, to da ci pomiar biustu.

TALIA:

Stań przodem przed lustrem i pochyl się na bok. Tam, gdzie twoja talia zagina się w sposób naturalny, musisz owinąć metr. Upewnij się, że metr znajduje się w najmniejszej części talii, to da ci pomiar talii.

BIODRA:

Owiń metr wokół najpełniejszej części bioder, jest to miejsce tuż nad lub na kości biodrowej, to da ci pomiar bioder, koniecznie zanotuj.

BARKI/RAMIONA:

Tutaj musisz poprosić o pomoc kogoś miłego, stań do tej tyłem, wyprostuj się. Niech twoja koleżanka/kolega zmierzy długość twoich pleców od krawędzi jednego ramienia do drugiego, gdyż tylko w taki sposób uzyskasz prawidłową szerokość ramion.

Ten obrazek przedstawia grafikę dotyczącą tego jak robić zdjęcia

Jak zrobić zdjęcia które będą oddawać jak najlepiej rzeczywisty obraz Twojej sylwetki oraz jakich zdjęć od Ciebie oczekujemy?

Często podczas pierwszego spotkania z klientką odkrywam, że fotografię o które prosiłam parę dni przed spotkaniem, w znacznym stopniu odbiegają od tego, co widzę na żywo (sic!) Dodam, że na żywo dziewczyny prezentują się zawsze dużo lepiej i całkowicie inaczej niż na zdjęciu. Nagle okazuje się, że biodra, skrzętnie ukrywane na zdjęciu, są znacznie mniejsze niż ramiona, a talia ukryta pod mało dopasowanym t-shirtem, jest i to w dodatku bardzo kobieca. Dlaczego tak się dzieje? Często jest tak, że to co wydaje nam się za duże, za małe czy nieproporcjonalne, staramy się ukryć wszelkimi możliwymi sposobami. Z doświadczenia wiem, że „duże biodra” są tylko w naszej głowie… zaburzona percepcja jak mantra każe powtarzać „duże łydki, duże łydki, duże…” i one takimi w naszych oczach właśnie się stają. Nie oznacza to jednak, że taka jest rzeczywistość. A nieumiejętnie wykonane zdjęcia, przedstawiają nam, przynajmniej w początkowej fazie, zanim będziemy miały okazję zobaczyć Cię na żywo, zaburzony obraz Twojej sylwetki.

Jak zrobić to dobrze?

Będziesz potrzebować:

 • Dopasowany ubiór,
 • Telefon z aparatem,
 • Miłą osobę lub statyw,
 •  3  minuty;)
 1. Przygotuj obcisłe ubranie- ale UWAGA, takie które będzie pokazywać Twoje nogi w całości, więc sukienka raczej odpada. Najbezpieczniejszym  rozwiązaniem są getry lub legginsy i koszulka – koniecznie dopasowana i najlepiej bez rękawów lub taka której rękawki są  dopasowane (zawsze możesz podwinąć, te które są).
 2. Znajdź kogoś kto będzie tak miły i zrobi Ci zdjęcie lub wykorzystaj statyw. Pamiętaj ustawcie aparat tak, aby był on usytuowany mniej więcej na linii twojego brzucha. PAMIĘTAJ: Zdjęcia robione z góry, czy z dołu zaburzają proporcje.
 3. Ustaw się przodem do obiektywu, wtedy łatwo będzie określić szerokość twoich bioder i ramion, dzięki czemu poznamy typ budowy sylwetki.
 4. Nie przejmuj się fryzurą, makijażem czy „miną” zdjęcia są tylko i wyłącznie poglądowe i zostają u nas. Jeżeli nadal masz z tym problem zawsze możesz wysłać nam zdjęcie bez głowy… ważne jest, żeby później zabrać ją na zakupy 😉    

POWODZENIA !!!

/Justyna 

Leave a comment