WYGLĄD MA ZNACZENIE!

Jakkolwiek brutalnie, niewygodnie (i ryzykownie z naszej strony) to brzmi, to jest to prawda. A przynajmniej bardzo w to wierzymy.

Ma znaczenie. Nie najważniejsze, ale duże.

Wygląd – nasza uroda, ubranie, fryzura, makijaż, zrobione paznokcie – to wszystko wpływa na to, jak inni ludzie nas odbierają. I o ile w kwestii “ładności” niewiele mamy do powiedzenia, tak o resztę możemy zadbać. Na dodatek, do tych co się uważają za “nieurodziwych”: z naszych obserwacji wynika, że ładność to nie tylko prosty nos czy piękne oczy, ale przede wszystkim zadowolenie z życia. Osoby ładne, ale wiecznie skwaszone, na dłuższą metę nie robią żadnego wrażenia na ludziach. Albo wróć. Robią – ale złe. I o to w tym wszystkim chodzi – o wrażenie. Czy wiesz, ile mamy czasu na zrobienie pierwszego wrażenia? 20 sekund. A wiesz, ile może potrwać weryfikacja tego pierwszego wrażenia? Nawet rok!

Możemy myśleć, że to niesprawiedliwe. Ale faktem jest, że najczęściej oceniamy po wyglądzie.

Czy można zatem powiedzieć, że fajne ubrania, dobra fryzura i makijaż jest gwarancją dobrego pierwszego wrażenia? Nie.

Na to składa się inny ważny czynnik. Powiedziałybyśmy, że najważniejszy – pewność siebie.

Coś, czego nie można udawać. Coś, co wypływa z Ciebie, z Twojej energii życiowej i jest wypadkową poczucia własnej wartości, świadomości siebie, swoich zalet i kompleksów, dystansu do siebie i świata. Coś, nad czym można pracować. I warto pracować. Nie tylko po to, żeby robić dobre pierwsze wrażenie.

Na tym blogu, pokażemy Wam, czym jest personal shopping, jak wygląda przegląd szafy i zakupy z osobistą stylistką, jak wybierać “dobre dla nas” trendy. Ale wszystko to będzie zawsze miało jeden cel: zachęcić Was do pracy nad swoim poczuciem własnej wartości w najlepszym tego słowa znaczeniu!

Zapraszamy do lektury!

Monika i Justyna
Lili.J – Osobista Stylistka

Leave a comment